K Nechorám do sklepa
Zveme Vás do našich archivních sklepů, kde můžete okoštovat naše vína.

Potkáme se 23.6.2018 u Nechor sklep č. 1.

Více informací na

K Nechorám do sklepa
Za mladým vínem

Zveme Vás do našich archivních sklepů, kde můžete okoštovat nejen nová vína.

Potkáme se 24.11.2018 u Nechor sklep č. 1.

Více informací na

Salon vín 2017
Další velký úspěch v nejvyšší soutěži vín v České republice, kdy opět máme zástupce v Salonu vín 2017.

Chardonnay
pozdní sběr 2015 polosuché

Tramín červený
výběr z hroznů 2015 suché

Chardonnay IN FERMENTUM
pozdní sběr 2015 suché

Ryzlink rýnský
pozdní sběr 2015 polosuché


Ve stříbrném Salonu vín máme také jednoho zástupce.

Rulandské bílé ROBUSTUS
pozdní sběr 2015 suchéSalon vín 2017
Co se právě děje

   »  O nás

Naše rodinné vinařství, je střední dynamicky se rozvíjející vinařskou firmou sídlící v obci Prušánky, s provozovnou v Moravské Nové Vsi a s archivními sklepy v malebné vesničce vinných sklepů „Nechory“. Hlavními představiteli rodinné firmy jsou bratři Luděk a Jaroslav Košutovi, absolventi vinařské školy ve Valticích a Mendlovy univerzity v Brně, zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, kterým pomáhá otec Jan Košut a strýc Ing. Miroslav Košut s našimi nejmenšími Jeníčkem, Martínkem a Rostíkem. Technologem mající na starosti výrobu vín je Ing. Luděk Košut a hlavním agronomem je Jaroslav Košut, samozřejmostí je však jednoznačná spolupráce a vzájemné konzultace jak pro pěstování révy, tak pro výrobu vín.

Bratři Luděk a Jaroslav Košutovi Jeníček s dědou Jendou Jan a Miroslav Košutovi

Kořeny hospodářství rodiny Košutových sahají daleko do minulosti. Nejstarší dochovaná památka, která svědčí o historii hospodaření naší rodiny, je trám na hospodářském stavení v Moravské Nové Vsi. Ten je památkou na jednoho z našich předků, který získal ocenění jako "Hospodář roku 1862". Naši předkové se od jak živa věnovali zemědělství. Zaměření bylo široké, přes pěstování tradičních polních plodin, chovu koní a dobytka až po pěstování révy a výrobu vína. Vývoj hospodářství procházel příznivým i nepříznivým obdobím a na tradici soukromého hospodaření jsme navázali v roce 1992, kdy jsme začali našemu hospodaření dávat dnešní podobu. Nyní se okrajově zabýváme polní a živočišnou výrobou s chovem koní.
V roce 1995 jsme rozšířili i výrobu vína, kdy jsme naše malé vinařství zvětšili a začali vinařství směřovat k dnešní podobě. S produkcí lahvových vín a jejich prodejem jsme započali v roce 2002 a od této doby, začínáme psát novou, dnešní historii našeho vinařství.

Hospodář roku 1862 Vinice v trati Úlehle v Prušánkách Archivní sklep u Nechor

Hlavní činností naší firmy je však výroba kvalitních vín z vlastních vinic s důrazem na co nejosobitnější charakter a rozmanitost moravských vín. Naše vinice se nachází ve vinařských obcích Moravská Nová Ves a Prušánky ve vinařské podoblasti Slovácké. Celková rozloha našich vinic je 15 ha a spolu s 12 ha našeho strýce Ing. Miroslava Košuta obhospodařujeme necelých třicet hektarů révy vinné.
Veškerá produkce se zpracovává moderními technologiemi. Samozřejmostí jsou pneumatické lisy, vinifikátory na nakvášení červených vín, či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů, s regulací teploty chlazení pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín nebo flotační odkalovače a deskové či křemelinové filtry .
Po školení vín jsou partie láhví umístněny v archivních sklepích nebo dále zrají v ležáckých sklepích, popřípadě v barrique sudech.

Uskladnění láhví Sudy Barrique Tanková hala

Naším cílem je kladení důrazu na co nejvyšší kvalitu vín, o čem svědčí uznání na prestižních vinařských akcích a výstavách, s uvedením našich vín i v Salonu vín ČR.

Reklamní víno, dárkové víno

Firemní víno s logem, etikety na přání

Rodinné vinařství Košut

Rodinné vinařství - Prušánky

Vinotéka Nechory

Internetová on-line vinotéka

Nabídka vín z vinařství

Víno jakostní, s přívlastkem, ...


Víno na Twitteru

Naše vinařství na Twitteru

Víno na Facebooku

Naše vinařství na Facebooku

Svatební víno

Víno pro Váš svatební stůl

Slovácká farma

Rodinná zemědělská firma

Vinaři z Podluží

Sdružení vinařů z regionu Podluží

Svatomartinské víno

Moravské mladé víno

Vinné sklepy Nechory

Vesnička vinných sklepů

Prušánky

vinařská obec na Moravě